top of page
שאלות נפוצות:

 

ש. בכמה שעות את מעריכה שאת יכולה לסדר את הבית שלי?

 

ת. לא יודעת. אני לא מכירה אתכם. לא ראיתי את הבית, וגם אם הייתי רואה אותו – לא הייתי מסתכנת בהערכה. מה יש לכם בבוידעם? ומתחת למיטה? וכמה בגדים יש למתבגרת? ותרצו למיין את הספרים? וכשנחזיר אותם למדף – תרצו שאסדר אותם לפי נושאים? לפי סדר הא –ב? 

 

ש. אז איך את מתמחרת?

 

ת. התמחור נעשה לפי שעה ולפי מספר האנשים שיבואו לעבוד אצלכם.

 

ש. ואיך אפשר לדעת כמה זה הולך לעלות?

 

ת. הכל תלוי בתקציב. ובזמן. ובכוח. ובסבלנות. שלכם. אם תחליטו שאתם רוצים שאבוא רק לשלוש שעות – אסדר את החלקים שפחות סביר שיסתדרו בלעדי. נעשה סדר עדיפויות ולא נכנס לרזולוציות גבוהות מדי.

 

ש. את באה לראות את הבית לפני?

 

ת. בדרך כלל לא. אלא אם מדובר במקרים מיוחדים – שבהם כדאי שנארגן תכנית פעולה לפני תחילת העבודה.

 

ש. את גם מנקה?

 

ת. לא. אני אעביר מטלית על המדף לפני שאחזיר את הבגדים אם אראה שיש עליו אבק, אבל לא אנקה את הלכלוך מארונות המטבח. אני אטאטא אחרי שאגמור לסדר את החדר, אבל לא אעשה פאנלים.

 

ש. את רק מסדרת או שאת נותנת גם עצות לגבי מיקום של חפצים בחלל?

 

ת. אני שמחה לתת עצות, או לפחות להביע את דעתי – אם שואלים אותי. לפעמים "עין חדשה" יכולה לתת פתרונות מעשיים ועיצוביים שעין שכבר רגילה למקום - מתקשה לראות. 

 

ש. אבל יש בלגן ממש רציני. בטוח שלא ראית בית כמו שלי.

 

ת. בלי להיות בבית שלך – אני בטוחה שראיתי. ראיתי כבר דברים ממש קיצוניים. והאמת היא שכמה שיותר מבולגן – ככה יותר כיף. לגמור את יום העבודה ובמקום כאוס לגלות חדר, זה מה שעושה לי את היום.

 

ש. האם צריך להיות בבית כשאת עובדת?

 

ת. אני בהחלט ממליצה על שהות של בעלי הבית במקום בזמן שאני עובדת. ככה אני יכולה לקבל תשובות לשאלות שלי, ואפשר לעשות מיון ולהוציא דברים מיותרים מהבית. אם אני נשארת לבד – אני לא יכולה ולא רוצה לזרוק כלום. מצד שני - תמיד אפשר לעשות ערימה של דברים שנראה לי שסיימו את תפקידם בבית - ואתם תחליטו מה לעשות איתם. 

 

ש. את רק פורקת דירות אחרי מעבר דירה?

 

ת. לא. אני גם אורזת. יתרה מזאת, אני מביאה איתי את כל ציוד האריזה, חוץ מארגזים. אותם בדרך כלל מביא המוביל.

 

ש. יש לך מוביל שאת עובדת איתו?

 

ת. לא. אני לא רוצה לקחת אחריות על מישהו שלא עובד איתי. אני כן יכולה לתת מספרי טלפון של מובילים שלקוחות אחרים היו מרוצים מהם.

 

ת. וכן, גם הנדימן ונגר. ובטח יהיו לי דברים טובים לומר על עוד המון אנשי מקצוע.

 

ת. ולא, אני לא לוקחת אחוזים מאנשי המקצוע שאת הטלפונים שלהם אני מעבירה. הם עובדים מספיק קשה ומגיע להם לקבל את כל הכסף שהם מרוויחים, ואני לא עוסקת בתיווך כדרך פרנסה.

 

ש. את מביאה איתך כל מני קופסאות מאיקאה?

 

ת. אני משתדלת להביא איתי שתים שלוש קופסאות, ותוכלו להשתמש בהן במחיר העלות. אבל הכי אני מעדיפה לראות מה יש לכם בבית ולהשתמש בו – במקום לגרום לכם להוציא עוד כסף.

 

ש. את תכריחי אותי לזרוק?

 

ת. ממש לא. אני עובדת עם אנשים מבוגרים, ואני בטח לא מכריחה אף אחד לכלום. מצד שני, אם תגידו לי שאתם צריכים עידוד בהוצאת דברים מהבית, אני מבטיחה שאעזור לחשוב טוב על מה נחוץ ומה לא. ובטח הידיעה שכל הדברים שיוצאים מגיעים לכתובת הנכונה שלהם – תעזור.

ש. מה קורה עם הדברים שאת מוציאה מהבית?

ת. את כל מה שאפשר להעביר הלאה - אני אקח למקומות המיועדים. אתם מוזמנים להציץ בלשונית "תעבירו את זה הלאה" ולראות את הכתובות המרובות של מקומות אליהם אפשר להעביר דברים. מה שאינו יכול לעבור שימוש מחודש - עובר למיחזור ייעודי. וכל השאר, ואני משתדלת שאלו יהיו ממש מעט דברים - לפח. 

 

ש. כמה זמן מראש צריך לקבוע איתך?

 

ת. כמובן שהיכולת שלי לשריין תאריך שנוח לשני הצדדים גדלה ככל שמדברים איתי מוקדם יותר. תמיד שווה לנסות.

ש. צריך להכין משהו מראש?

ת. רצוי קפה שחור. חוץ מזה - כלום. 

bottom of page