top of page

לרוב האנשים קל יותר להפרד מחפצים כשהם יודעים שיהיה להם שימוש חוזר. אז הנה כמה מקומות טובים להעביר אליהם דברים שתרצו להוציא מהבית.

ואם לכם ולכן יש עוד רעיונות למקומות טובים שישמחו לקבל ציוד משומש - אשמח לשמוע על כך ב"צרו קשר".

ספרים: 

המקום שאני הכי מחבבת להעביר אליו ספרים הוא "סיפור חוזר".

סיפור חוזר הינו שירות חברתי המעודד שימוש בספרים יד שניה אשר מופעל כולו על ידי אנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. באמצעות התעסוקה בסיפור חוזר המתמודדים מקבלים כלים מקצועיים והזדמנות להסתגלות מחדש לשוק העבודה.בכלל, שווה לעצור ולהסתובב בחנויות שלהם - לפעמים מוצאים שם אוצרות. 

קחו בחשבון ש"סיפור חוזר" לא מקבלים אנציקלופדיות וכתבי קודש. 

https://rebooks.org.il/

גם הספריה הלאומית אוספת ספרים, כתבי עת, דיסקים, קלטות ועוד - בתנאי שהם עם זיקה לישראל או ליהדות. 

http://web.nli.org.il/

כלי בית וציוד למטבח:

מסירים, דרך סרוויסים שלמים וכלה במטבחים שפורקו והועברו ממש לפי שהדחפורים עלו עליהם. את כל אלה ועוד העברתי כבר למיזם המיוחד במינו "סלטה" . סלטה הוא מיזם חברתי שמקים גינות ירק ומטבחים במוסדות חינוך של נוער בסיכון. ממליצה לכם ולכן, בלי קשר, להכנס ולראות איזו עבודה מדהימה עושים בני הנוער עם הכלים שסלטה נותנת להם. 

חפשו בפייסבוק "סלטה בית ספר לירקות"  

או הכנסו לאתר http://www.salta.org.il/

כלי נגינה, ציוד ספורט וציוד גינון:

את כל אלה, ובוודאי גם עוד, ישמחו לקבל ב"דארנא", בכפר הנוער של העמותה שהוקמה במטרה לסייע לנוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם באמצעות הקמת מסגרת המאמצת תפיסה חינוכית שיקומית כוללת, ברוח קהילתית, המאפשרת בניית זהות אישית ויכולת להאמין בתפיסת עתיד חיובית כלפי העצמי והסביבה.

באתר שלהם תוכלו לשאול גם לגבי דברים אחרים שאולי יכולים לעניין אותם. 

http://www.darna.org.il/

רהיטים ומוצרי חשמל:

חיבורים מחבר בין נזקקים לבין אתרי מסירת חפצים (כמו אגורה) ומספק הובלה, במטרה לעזור לנזקקים למצוא ולקבל רהיטים ומוצרי חשמל שונים בחינם. הם עובדים בעיקר בירושלים ובתל אביב. מכיוון שמדובר על מערך של מתנדבים גם כסבלים וגם כבעלי רכבים גדולים, גם כמקום התנדבות של פעמים בודדות - זה מקום נפלא. 

http://www.hiburim1.co.il/

מדים וציוד צבאי:

אנחנו לוקחות את כל הציוד הצבאי שאנחנו מוצאות (בדרך כלל מדים. עוד לא ניתקלנו בטנק), ומביאות אותו לבסיס הקרוב למקום מגורינו, ושם מוסרות אותו לש"ג. אולי כי אנחנו בנות, לא שאלו אותנו אף פעם שאלות. (אנחנו מקוות שגם את הש"ג לא...)

ערכות אב"כ:

הן תופסות המון מקום, ובדרך כלל שייכות לאנשים שאינם איתנו יותר או לדיירים הקודמים. מומלץ להתקשר לפיקוד העורף (104) ולבקש מהם שיבואו לקחת. 

צעצועים ומשחקים:

"אוצרות" הוא מיזם מקסים של משפחת אחת מיבנה, משפחת רונן, שלקחה על עצמה לשפץ ולהעביר הלאה צעצועים ומשחקים. 

חוץ ממשחקים וצעצועים ישנים, הפ גם ישמחו לקבל דבק, תבעים ועוד כלי עבודה וחומרים שיעזרו להם במלאכת התיקון, וכן ידיים אוהבות ועוזרות שיבואו לקחת חלק בתיקון. 

http://www.otzarot.org.il/

כלי מיטה, שמיכות, תיקים, בגדי נוער:

עמותת עלם הוקמה במטרה לסייע לבני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה, כבוגרים וכאזרחים תורמים, לעצמם, למשפחתם ולחברה הישראלית. כדאי ליצור איתם קשר לפני ולראות שיש להם את האפשרות לקלוט את התרומות.

http://www.elem.org.il/

מקום נוסף שבו ישמחו לקבל מכם דברים כאלו הוא בית השאנטי. בית השנטי נוסד בשנת 1984 ומשמש גם כבית זמני וגם כמסגרת ארוכת טווח לנוער בורח, בסיכון, בסכנה  וחסר קורת גג בגילאי 14-21 מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים, ללא הבדל דת, גזע, מין או מגדר.

http://shanti.org.il/

ציוד לבעלי חיים:

אם מסיבה כלשהי, נשארתם עם מזון, ציוד רפואי, מיטות, צעצועים, חול לחתולים, כלובי נשיאה ועוד, בעמותת צער בעלי חיים יותר מישמחו לקבל אותם. אפילו שמיכות ישנות וכריות. 

http://spca.co.il/newsite/

מחשבים, טלפונים סלולאריים, לפ טופים וטאבלטים, מחסניות דיו משומשות, מכשירי ג'י. פי. אס:

אקו טק הינו מיזם חברתי-סביבתי ייחודי, במסגרתו אוספים מחשבים משומשים, מחדשים אותם בעזרת בני נוער המוכשרים כטכנאי PC ותורמים אותם בליווי הכשרה למשפחות ועמותות שזקוקות להם.

http://www.ecotech.mtova.org.il/

מיזם המלאכים: מלאכים הם אזרחים בעלי לב טוב וכוונות טובות אשר מוכנים לתרום מוצרים ישנים למען החברה והסביבה. מיזם המלאכים של מלי מופעל בהתנדבות מלאה וללא עובדים בשכר. עד כה אספו במיזם יותר מ-200,000 מכלי פיקדון, עשרות אלפי עטיפות חטיפים, ומאות טלפונים סלולריים כתרומה לעמותות! אפשר לתרום חפצים בעמדות הפעילות ובמשלוח חינם בדואר (תלוי בסוג המוצר).  אל המלאכים אפשר להגיע דרך "מלי - מרכז לאזרחים יוזמים", שמלווה עוד המון מיזמים ברוכים ומרגשים. 

http://www.ma-li.org/

בגדים: 

במעונות לנשים מוכות, שפרושים בכל הארץ, תמיד שמחים לקלוט בגדי נשים, ילדים ועוד פריטים. הקישור הבא הוא למעון ספציפי בצפון, אבל כמוהו פזורים עוד (לא מספיק) ברחבי הארץ. 

http://www.hwcs.org.il/

המוסד המוכר ביותר, שאליו אפשר להביא בדרך כלל הכל, הוא ויצו. שוב - בכל הארץ. 

http://www.wizo.org.il

bottom of page